PREMIO STARPOL

Witamy!

CZEGO NIE ROBIĆ, CZYLI 5 PRZYKAZAŃ PODRÓŻOWANIA ZE ZWIERZAKI
CZEGO NIE ROBIĆ, CZYLI 5 PRZYKAZAŃ PODRÓŻOWANIA ZE ZWIERZAKI

CZEGO NIE ROBIĆ, CZYLI 5 PRZYKAZAŃ PODRÓŻOWANIA ZE ZWIERZAKI

Wielu kierowców popełnia szereg podstawowych błędów podczas przewożenia swojego ukochanego czworonoga autem. Czego nie robić mając na pokładzie zwierzaka! Oto podstawowe przykazania!
  1. Nie zamykaj swojego zwierzaka samego w aucie. Bez względu na to, czy jest to krótki postój, czy nie, najlepiej, żebyś zabrał pupila ze sobą. Nigdy nie wiadomo, co się może wydarzyć i kiedy wrócisz, nawet jeżeli zaplanowane spotkanie miało potrwać 5 minut. Musisz uwzględniać w swoich planach swojego czworonoga. Jeżeli naprawdę nie masz wyjścia i musisz zostawić zwierze w środku, koniecznie uchyl okno i staraj się zaparkować w zacienionym miejscu. Poza tym warto zostawić drobną ilość jedzenia, czy picia, na wypadek gdybyś mógł nie wrócić na czas.
  2. Pamiętaj, aby nie trzymać zwierzaka na kolanach! To bardzo niebezpieczne, nie tylko dla Ciebie, ale także dla Twojego czworonoga. Podczas gwałtownego hamowania twój pies lub kot, może wylądować na przedniej szybie, co może mieć tragiczne skutki. Przewoź swoje zwierze przypięte specjalnymi szelkami lub w dostosowanych do rozmiaru i wagi zwierzaka klatce lub namiocie. Tylko wtedy zagwarantujesz sobie i pozostałym pasażerom bezpieczeństwo.
  3. Nie pozwalaj swojemu psu/kotu na skakanie po całym aucie! To kolejny często popełniany błąd. Twój zwierzak może w pewnym momencie znaleźć się przy pedałach przez co może doprowadzić do wypadku. Aby tego uniknąć zastosuj się do rady, której udzieliliśmy wyżej.
  4. Staraj się nie karmić swojego zwierzaka przed podróżą! Stres spowodowany jazdą samochodem lub choroba lokomocyjna mogą spowodować sporo szkód podczas jazdy. Poza tym Twoje zwierze przez to może szybciej potrzebować postoju, a to nie zawsze jest możliwe, np. podczas jazdy autostradą. Próbuj rozsądnie karmić i poić swojego zwierzaka, tak, żeby później nie musieć się dodatkowo stresować.
  5. Nie pozwalaj Twojemu psu na wystawianie pyska za okno! To niedopuszczalne podczas podróży. Nie tylko ze względu na zdrowie zwierzaka, który może nabawić się infekcji uszu, ale także na własne bezpieczeństwo. Zdarzały się przypadki, w których zwierzęta wyskakiwały z uchylonych okien, a to może wywołać bardzo groźny wypadek. Po co ryzykować. Wystarczy lekko uchylona szyba, a bezpieczeństwo i komfort jazdy będą zdecydowanie większe.